Ponad milion złotych dofinansowania do przejazdów autobusowych

28 grudnia Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz podpisał umowę w sprawie udzielenia dofinansowania do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Oznacza to, że mieszkańcy Gminy Ustrzyki Dolne nie muszą się martwić o połączenia autobusowe w nadchodzącym roku. Wojewodę Podkaprackiego reprezentował Dyrektor Wydziału Infrastruktury Krzysztof Sopel.

Gmina Ustrzyki Dolne otrzymała 1 121 242,80 zł dofinansowania na przywrócenie i utrzymanie linii komunikacyjnych, na których będą wykonywane przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej. Już od nowego roku gmina Ustrzyki Dolne będzie realizowała 7 połączeń. Dofinansowaniu podlegają linie niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed dniem wejścia w życie ustawy oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego została zawarta po dniu wejścia w życie ustawy.

- Transport w naszej gminie to jedno z kluczowych zadań – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz – Mieszkamy w specyficznym miejscu, gdzie poszczególne miejscowości są oddalone od siebie wiele kilometrów, do tego na tyle oddalonym od kluczowych większych miejscowości, że prywatni przewoźnicy nie traktują Ustrzyk Dolnych i okolicznych miejscowości, jak ważnych punktów, w które warto inwestować i tworzyć połączenia. Musimy walczyć o to, aby zapewnić niezmotoryzowanym mieszkańcom, dzieciom i młodzieży dojeżdżającej do szkół przewozy autobusowe. Na szczęście w tym roku wygraliśmy tę walkę.

Linie komunikacyjne, na których będą wykonywane przewozy autobusowe na terenie gminy Ustrzyki Dolne to trasy: Ustrzyki Dolne (stacja paliw) – Ustrzyki Dolne – Jałowe – Moczary – Bandrów Narodowy, Ustrzyki Dolne Masarnia – Ustrzyki Dolne Równia – Hoszów – Moczary – Bandrów Narodowy, Ustrzyki Dolne Masarnia – Ustrzyki Dolne – Łobozew – Daszówka – Teleśnica Oszwarowa, Bóbrka – Jawor, Ustrzyki Dolne (stacja paliw) – Ustrzyki Dolne Liskowate – Serednica przez Krościenko Łodyna, Ustrzyki Dolne DA – Krościenko – Wojtkówka – Nowosielce Kozickie – Wojtkowa – Trzcianiec, Ustrzyki Dolne DA – Łodyna – Brelików – Ropienka – Stańkowa – Zawadka – Ropienka –Dźwiniacz Dolny – Ustrzyki Dolne DA, Ustrzyki Dolne – Daszówka Hoszów – Ustrzyki Dolne – Bandrów Narodowy – Ustrzyki Dolne.

Będziemy informować o wprowadzeniu nowych połączeń.