Darmowy Internet WiFi4EU w 13 lokalizacjach w Ustrzykach Dolnych!

W Ustrzykach Dolnych można już korzystać z darmowego Internetu. Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych w ramach projektu Wifi4EU utworzył 13 lokalizacji, w których można łączyć się za darmo z siecią.

- W Ustrzykach Dolnych można odpoczywać na ławce w parku i jednocześnie korzystać z darmowego Internetu – mówi Bartosz Romowicz Burmistrz Ustrzyk Dolnych - Wyznaczyliśmy 13 miejsc, w których zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą zalogować się do sieci. Chcemy w ten sposób stworzyć nie tylko możliwość znalezienia ciekawych atrakcji i wydarzeń, jakie odbywają się lokalnie, ale również umożliwić odwiedzającym nasze miasto osobom pracę zdalną w pięknych okolicznościach przyrody.

Korzystanie z bezpłatnego wifi jest proste. Wśród dostępnych sieci wystarczy znaleźć WiFi4EU i wybrać ją. W następnym kroku zostaniemy poinformowani, że należy zalogować się do sieci poprzez przeczytanie i akceptację regulaminu. Później możemy korzystać z wifi. Routery umieszczone są zarówno w przestrzeniach otwartych, jak i w strategicznych budynkach.

Celem projektu WiFi4EU jest stworzenie możliwości bezprzewodowego korzystania z Internetu zarówno przez turystów, jak i mieszkańców miast i wsi w całej Unii Europejskiej. W latach 2017 - 2019 program objął ok. 8 tysięcy miejscowości. Jednym z punktów na mapie od nowego roku są Ustrzyki Dolne. Dostępne lokalizacje zostały wybrane w wyniku konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Gminę Ustrzyki Dolne. Mieszkańcy mogli zaproponować miejsca, w których ich zdaniem powinien znajdować się darmowy dostęp do Internetu w Ustrzykach Dolnych.

W wybranych punktach zostały przeprowadzone wstępne oględziny z firmą montującą sprzęt. W kolejnym etapie zamontowano routery i podłączono światłowód do urządzeń. Urządzenia znalazły się nie tylko w instytucjach użyteczności publicznej jak Urząd Miejski, Hala Sportowa, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Zespół Basenów Delfin, Izba Regionalna, ale również w przestrzeni otwartej jak Dworzec, Stadion Miejski, Rynek czy Park Pod Dębami.