Nowe place zabaw w Gminie Ustrzyki Dolne!

Nowe place zabaw w naszej gminie powstały przy przedszkolach i żłobku. Jak podkreśla Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz - To odpowiedź na potrzeby naszych najmłodszych mieszkańców, ich rodziców oraz uczących w placówkach wychowawców.


Od nowego roku szkolnego w Gminie Ustrzyki Dolne powstały trzy nowe place zabaw. Dwa z nich znajdują się na terenie Żłobka Miejskiego i Przedszkola nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Przestrzeń znajdująca się przy placówkach została podzielona na dwie strefy. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla dzieci ze żłobka. Wstawione tam urządzenia dostosowane są wielkością oraz różnorodnością do potrzeb najmłodszych użytkowników. Znajduje się tam karuzela, huśtawka, zjeżdżalnia, rury do przechodzenia, tablica do pisania kredami oraz elementy do wspinania i nie tylko. Akcesoria są zróżnicowane oraz dostosowane zarówno pod kątem poziomu trudności oraz bezpieczeństwa.
Druga część tego terenu to plac zabaw dla starszaków. Dzieci z Przedszkola nr 1 mają swoją przestrzeń na placu zabaw, na której znajdują się akcesoria dostosowane do ich wieku i wielkości ich użytkowników. Mogą bawić się na zjeżdżalniach, zjeżdżać po rurze, skakać na trampolinie, huśtać się na huśtawkach lub bujać na gnieździe bocianim. – Wybierając sprzęt na place zabaw, dbaliśmy zarówno o różnorodność i atrakcyjność akcesoriów oraz o bezpieczeństwo dzieci – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.
Trzeci plac zabaw znajduje się przy Przedszkolu nr 2 w Ustrzykach Dolnych. Wśród akcesoriów, które się tam znajdują jest gniazdo bocianie, bujaki na sprężynie, zjeżdżalnia, zabawki z łamigłówkami logicznymi oraz tor przeszkód z rurą do przechodzenia oraz zjeżdżalnią – Plac zabaw przy Przedszkolu nr 2 musi jeszcze poczekać, aż będą mogły bawić się na nim dzieci – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz – został on starannie przygotowany. Jednak aby zapewnić najmłodszym w pełni komfort użytkowania musimy poczekać, aż zasiana tam trawa wyrośnie.
- Otrzymywaliśmy sygnały o potrzebie stworzenia miejsc do zabaw tuż przy przedszkolach i żłobku – dodaje Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz –  tak aby dzieci chcąc się pobawić na świeżym powietrzu nie musiały wychodzić na plac zabaw znajdujący się w centrum miasta, poruszając się przy ruchliwych ulicach. Oczywistym był dla nas fakt, że miejsca te powstaną zgodnie z potrzebami. Konieczne było jednak odpowiednie przygotowanie terenów, tak aby spełniały wszelkie wymagane warunki.