Skatepark w Ustrzykach Dolnych coraz bliżej

Jednym z elementów aktywizacji naszej społeczności lokalnej jest stwarzanie nowych przestrzeni, które zachęcają do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Do tej pory Mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne korzystali z siłowni na świeżym powietrzu, Otwartych Stref Aktywności, Pumptracku, czy ogólnodostępnych przestrzeni grillowych. Teraz do tej listy dołączymy nową przestrzeń – skatepark.

W kwietniu Ustrzyckie Stowarzyszenie Kultury ogłosiło przetarg na budowę skateparku. Do zamawiającego wpłynęły 4 oferty, z czego tylko 2 firmy spełniły warunek finansowy, przedstawiając ofertę zgodną z planowaną kwotą wydatkowania przeznaczoną na to działanie (199.991,00 zł).

Planowo skatepark w Ustrzykach Dolnych ma powstać końcem sierpnia 2020 roku. Zlokalizowany będzie tuż obok Pumptracku w Parku pod Dębami, tworząc mały kompleks sportowy dla młodzieży i nie tylko. Wśród urządzeń Skateparku znajdzie się Bank ramp, Funbox z grindboxem 3/1, Quarter pipe, Poręcz prosta, Grindbox 9 + grindbox 1 oraz ławka.

- Cieszę się, że Skatepark w Ustrzykach w końcu powstanie i młodzież będzie miała miejsce, w którym będą się spotykać, jak minie czas epidemii i rozwijać nowe umiejętności – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych – To nowa aktywność, która wyciągnie młodzież z domu, stworzy im możliwość zarówno rozwoju, jak i spędzania aktywnie czasu. Park pod Dębami staje się fajnym kompleksem do uprawiania sportu i rekreacji.