W Równi powstanie nowoczesne centrum szkoleniowe

Wspólny projekt "SOS-ratunek – centrum szkoleniowe organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych" otrzyma dofinansowanie ponad 7 milionów złotych.

22 marca Komitet Monitorujący programu Polska-Białoruś-Ukraina, zatwierdził dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w regionie przygranicznym. Obradujący w Białymstoku Komitet, zatwierdził 17 projektów o różnorodnej tematyce. Wśród dofinansowanych projektów w ramach Programu Transgranicznego Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 jest projekt "SOS-ratunek – centrum szkoleniowe organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych", którego beneficjentami są: Fundacja SOS- na ratunek, gmina Ustrzyki Dolne oraz Grupa Bieszczadzka GOPR.

W ramach projektu w miejscowości Równia w budynku po byłej szkole podstawowej powstanie jedno z najnowocześniejszych w Europie centrum szkoleniowe organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych. Gruntownie zostanie przebudowany budynek byłej szkoły, w którym powstaną multimedialne pomieszczenia symulacji medycznych, sale szkoleniowe oraz baza noclegowa. W trakcie realizacji projektu odbędą się specjalistyczne szkolenia ratownicze i medyczne dla Ochotniczych Straży Pożarnych i innych instytucji z gminy Ustrzyki Dolne. Odbędą się również spotkania promujące bezpieczeństwo w górach.