Koło Pszczelarzy będzie miało nowy sztandar

Burmistrz Ustrzyk Dolnych jako Przewodniczący Komitetu Honorowego Fundatorów Sztandaru dla Koła Pszczelarzy w Ustrzykach Dolnych zaprasza do akcji.

- Sztandar to szczególny znak rozpoznawczy każdego koła pszczelarskiego – mówi Przewodniczący Komitetu Honorowego Fundatorów Sztandaru dla Koła Pszczelarzy w Ustrzykach Dolnych Burmistrz Bartosz Romowicz – takie działania nie tylko jednoczą kolejne pokolenia pszczelarzy, ale również zobowiązują do szacunku dla wytężonej pszczelarzy.

Wartość jaką niesie pszczelarstwo jest nieoceniona. Pszczoły dają nam nie tylko słodki miód, ale przede wszystkim zapylają rośliny, które dają nam pożywienie. Troska o te ważne dla życia ludzkiego owady, pomaga zapobiec głodowi, a także ma wiele innych korzyści. Kilka lat temu obserwowaliśmy zmniejszającą się populację pszczół na świecie, dlatego tak ważne jest pielęgnowanie i kultywowanie zawodu pszczelarza.

Koło Pszczelarzy w Ustrzykach Dolnych jest częścią Polskiego Związku Pszczelarskiego. Przyczynia się do rozwoju pszczelarstwa, ochrony środowiska naturalnego oraz popularyzowania polskiego miodu. Jego działalność stanowi niezastąpiony element w przyrodzie. Dzięki działaniom ustrzyckich pszczelarzy możemy cieszyć się zarówno dobrym urodzajem roślin, jak również różnego rodzaju produktami pszczelimi, które służą nie tylko mieszkańcom, ale również wspierają turystykę.

- Chcemy uhonorować pracę naszych pszczelarzy- mówi Burmistrz Bartosz Romowicz – to ważne aby małymi gestami robić wielkie rzeczy. Dziś my wszyscy możemy stać się fundatorami Sztandaru Koła Pszczelarzy, aby pokazać opiekunom pszczół jedność z nimi, jutro oni, poprzez swoją codzienną pracę zapewnią nam miód, który nie tylko osłodzi nasze herbaty i ciasta, ale również przyciągnie turystów, szukając natur i naturalnych produktów.

Wpłat można dokonywać do 30 września 2020 roku na następujący numer konta: 32 8621 0007 2001 0012 3347 0034, z dopiskiem: „Sztandar dla Koła Pszczelarzy w Ustrzykach Dolnych”. Uroczyste nadanie Sztandaru nastąpi w grudniu 2020 roku przy okazji obchodów dnia Świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy.

Każdy kto dokona dobrowolnej darowizny stanie się fundatorem Sztandaru. Będzie to gest okazania wdzięczności bartnikom za trud włożony w ich służbę. Wszystkie wpłaty honorowane są wpisem do Księgi Fundatorów!