Bartosz Romowicz

Z wykształcenia prawnik i ekonomista, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na obu kierunkach. Ukończył studia doktoranckie na tej uczelni na kierunku prawo. Wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku rachunkowość i finanse, gdzie obronił pracę dyplomową o roli skarbnika w jednostkach samorządu terytorialnego. Posiada tytuł zawodowy Master of Business Administration (MBA). Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Od 8 grudnia 2014 r. Burmistrz Ustrzyk Dolnych. W wyborach samorządowych 21 października 2018 roku uzyskał reelekcję. 15 października 2023 r. wybrany Posłem na Sejm RP w okręgu nr 22.

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów, a także Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Uczestnik licznych konkursów ekonomicznych i przedmiotowych, w których odnosił sukcesy. Dwukrotny Przewodniczący Wydziałowego Samorządu Studentów KUL. Społecznik, członek kilku lokalnych stowarzyszeń.

W 2006 r. ubiegał się o mandat radnego miasta i gminy Ustrzyki Dolne z Komitetu Wyborczego Młodzi dla Ustrzyk, którego był założycielem. W latach 2011-2020 był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2019 roku ubiegał się o mandat Senatora RP startując z poparciem wszystkich partii opozycyjnych. W wyborach 13 października 2019 roku uzyskał wynik 81 983 głosów na terenie ośmiu powiatów województwa podkarpackiego. Od marca 2021 roku związany z ruchem Polska2050. Przewodniczący Regionu podkarpackiego partii politycznej Polska 2050 Szymona Hołowni.

W 2016 roku medalem okolicznościowym za działania na rzecz bezpieczeństwa powiatu bieszczadzkiego przez Komendę Powiatową Policji w Ustrzykach Dolnych. W 2017 roku uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP woj. podkarpackiego odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa, zaś w 2021 roku srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa. W 2018 roku odznaczony Medalem XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów za wspieranie działań Policji.

Prywatnie mąż Małgorzaty i tato Kaliny. Interesuje się sportem, jest wielkim pasjonatem piłki nożnej, zwłaszcza w polskim wydaniu na każdym poziomie ligowym. Rekreacyjnie biega oraz amatorsko trenuje piłkę nożną. Lubi polskie i hiszpańskie kino oraz książki o tematyce politycznej. W wolnym czasie gotuje. Jest chory na celiakię, dlatego stara się uśwadomić tym, którzy nie wiedzą co to jest dieta bezglutenowa.

Facebook
Instagram
Tik Tok
X
Sejm RP