Kwitnące Ustrzyki Dolne

Ruszamy z konkursem Kwitnące Ustrzyki Dolne - konkurs na najpiękniej ukwiecony balkon i najpiękniej zagospodarowaną i ukwieconą posesję!

Nasze okolice mienią się nie tylko zielenią! Wielu mieszkańców naszej gminy, zarówno mieszkających w blokach mieszkalnych, jak i w domach jedno czy wielorodzinnych dbają i pielęgnują swoje balkony i posesje. Prześcigają się w nasadzaniu bardziej kolorowych kwiatów i zmyślnie ułożonych aranżacji roślinnych i przestrzeni. Dzięki temu Gmina Ustrzyki Dolne mieni się wieloma barwami!

Jak co roku chcemy ich uhonorować, organizując konkurs na najpiękniej ukwiecony balkon i najpiękniej zagospodarowaną i ukwieconą posesję na terenie miasta i gminy Ustrzyki Dolne w 2021 roku. W tym roku głównym kryterium konkursu jest tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom, poprzez wprowadzanie roślin miododajnych.

Ponadto przy ocenie balkonów i posesji będą brane takie czynniki jak:
- różnorodność gatunkowa roślin,
- kompozycje architektoniczne i roślinne,
- pomysłowość i oryginalność kompozycji,
- estetyka i porządek,
- wykorzystanie małej architektury, elementów zdobniczych.
Zapraszamy do wzięcia udziału  w konkursie! Regulamin i formularz zgłoszeń dostępny jest na stronie internetowej oraz w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych.