Uczniowie z naszej Gminy otrzymali nowy sprzęt komputerowy

Dostęp do sieci internetowej i obecność komputerów w naszych domach, wydaje się być w dzisiejszych czasach normą. Niestety kwestie finansowe czasami stanowią ciężką barierę do przeskoczenia. Dlatego aby ułatwić dzieciom lepszy start w przyszłość, wręczyliśmy im 144 sztuki nowego sprzętu komputerowego.

Program grantowy o nazwie „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju” realizowany przez Gminę Ustrzyki Dolne, umożliwił zakup 121 laptopów, 20 komputerów stacjonarnych oraz 3 tabletów na łączną kwotę 349 219,14 zł. Dzięki temu młodzi mieszkańcy naszego regionu otrzymali sprzęt elektroniczny z niezbędnym oprogramowaniem, który ułatwi im zdobywanie wiedzy i będzie stanowił okno na świat.

Przedsięwzięcie w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa obejmowało wsparcie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych będących dziećmi, wnukami lub prawnukami byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Niestety ostatnie lata naznaczone koniecznością nauki zdalnej uwydatniły problemy, z którymi wciąż borykają się uczniowie na terenach popegeerowskich. Chcąc niwelować różnice i wyrównywać szanse, w poczuciu ważnej misji, dołączyliśmy do tego programu.

Mamy nadzieję, że wręczony sprzęt pozwoli zarówno na realizację szkolnych obowiązków, jak i na odkrywanie i rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Internet użytkowany w odpowiedni sposób, z zachowaniem właściwego bezpieczeństwa cyfrowego, potrafi być przecież skarbnicą wiedzy i może otwierać przed nami nowe drzwi i kolejne szanse na rozwój.