Burmistrz Ustrzyk Dolnych wśród najbardziej wpływowych samorządowców w Polsce

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz zajął trzecie miejsce w „Rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2022 roku” w kategorii burmistrz.

Prestiżowy raport to praca autorstwa Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. „Właśnie został opublikowany ranking najbardziej wpływowych samorządowców w Internecie w 2022 roku. Jest mi miło poinformować, że w kategorii burmistrz zająłem trzecie miejsce. Raport jest wynikiem analizy ekspertów w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych. Pod uwagę brano ilość fanów (także nowych), polubień, komentarzy, a także udostępnień” – napisał burmistrz Bartosz Romowicz na swoich oficjalnych profilach na Facebooku i Instagramie.

Przedstawiciele Instytutu, który przygotował wyniki badań zaznaczyli, że jego rezultaty są nie tylko wyróżnieniem dla najbardziej aktywnych samorządowców, którzy na bieżąco informują o swoich działaniach w internecie, ale także wskaźnikiem, jak są postrzegani w lokalnej społeczności. „Mając na uwadze zarówno najszerszą reprezentację samorządowców, jak i zasięg, interakcje czy dotarcie do użytkowników, w dalszym ciągu kluczowym medium społecznościowym w samorządach pozostaje Facebook. Raport zbudowany został na bazie analizy ponad 450 profili burmistrzów, prezydentów miast i zamieszczonych w nich publikacji w 2022 na Facebooku. Analiza przeprowadzana była własnymi narzędziami Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych oraz poddana weryfikacji i indywidualnej ocenie ekspertów agencji Samorządowe Internety oraz Local-SoMe w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych” – czytamy na stronie internetowej IBIMS.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych, który znalazł się na podium rankingu, wielokrotnie podkreślał, jak ważny jest dla niego codzienny kontakt z mieszkańcami gminy. „Prawda jest taka, że od samego początku staram się informować mieszkańców o wszystkim, często narażając się na negatywne komentarze. Zależy mi na tym, aby mieszkańcy mojej gminy wiedzieli nad czym pracujemy, często pokazując realia codziennej pracy burmistrza. Mam nadzieję, że dzięki temu kształtuję postawę świadomego obywatela” – pisze i dodaje: „To dla mnie dobra wiadomość. Cieszy mnie fakt, że moje starania zostały nie tylko docenione, ale otrzymałem zaszczytne miejsce na podium na arenie całego kraju Dziękuję za to również i Wam moim odbiorcom. To także Wasza zasługa”.