Beata Maciołek z tytułem Profesora Oświaty. Wielkie gratulacje Pani Beato.

To zaszczyt mieć w gronie swoich nauczycieli tak wybitną jednostkę. Pani Beata Maciołek otrzymała wczoraj wyjątkowe odznaczenie – tytuł Profesora Oświaty. W tym roku otrzymało go tylko 24 nauczycieli z całej Polski. Odznaczenia zostały wręczone podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie przez Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka. To pierwszy tak prestiżowy tytuł w Bieszczadach, tym większa nasza radość, że przypadł on właśnie Pani Beacie Maciołek Dyrektor Przedszkola nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

Tytuł honorowy profesora oświaty przyznawany jest wybitnym jednostkom na polu edukacji i oświaty właśnie. Osoba otrzymująca to odznaczenie musi być nauczycielem dyplomowanym, z co najmniej 20-letnim stażem pracy w zawodzie nauczyciela, w tym z co najmniej 10-letnim okresem pracy jako nauczyciel dyplomowany, a także wyróżniający się uznanym dorobkiem zawodowym

- Nadanie honorowego tytułu Profesora Oświaty jest dla mnie ogromnym docenieniem mojej pracy i pasji zawodowej – mówiła mi wzruszona Pani Beata Maciołek. Tym większy to dla mnie zaszczyt i szczęście ponieważ miałem tę przyjemność być zarówno uczniem Pani Profesor, wychowankiem w Zespole Tańca Ludowego Bandanki, a dziś współpracujemy wspólnie na polu lokalnej edukacji. Dziękuje Pani Profesor za te wszystkie lata. Za wkład i wielkie serce włożone w moje wychowanie, jak i edukację i wychowanie tak wielu pokoleń dzieci i młodzieży. Najbardziej wybitne jednostki zawsze odznaczają się zaangażowaniem w powierzone obwiązki, silnym charakterem oraz tzw. wysoką poprzeczką nauczania, dzięki której kolejne młode osoby mogą osiągać swoje cele i doskonalić siebie i swoje charaktery zarówno w życiu codziennym, jak i w rozwoju swoich pasji i rozwoju zawodowym. Dziękuję raz jeszcze w imieniu swoim i wszystkich pani wychowanków.

Pani Profesor Beata Maciołek pracuje od 1989 roku jako pedagog. Swoją pracę zaczynała w Przedszkolu nr 3 w Ustrzykach Dolnych. Kolejny, bardzo długi i znaczący etap jej kariery to praca w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych, gdzie również prowadziła swój wyjątkowy projekt jakim jest do dziś Zespół Tańca Ludowego Bandanki. Od 2017 roku piastuje stanowisko Dyrektora Przedszkola nr 1 w Ustrzykach Dolnych.