Inwestycje drogowe w Ustrzykach Dolnych przy ulicy Bieszczadzkiej

Zważając na ukształtowanie terenu w Gminie Ustrzyki Dolne, chcemy przykładać szczególną wagę do przemyślanych inwestycji związanych z komunikacją drogową. Jednym z takich przedsięwzięć był remont uszkodzonej ul. Bieszczadzkiej.

Gwałtowne burze i ulewy, które nawiedziły nasz region w czerwcu 2020 roku, były powodem podtopień i uszkodzeń w gminnej infrastrukturze drogowej. Już wtedy zapowiedziałem, że wszelkie szkody można zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, aby te wyjątkowej wagi zadania zaplanować na kolejne miesiące.

Dzięki naszym staraniom Gmina Ustrzyki Dolne otrzymała środki finansowe z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej, przeznaczone na usuwanie skutków powodzi. Zakres prac na ul. Bieszczadzkiej obejmował frezowanie nawierzchni, regulacje studni oraz położenie nowej nawierzchni bitumicznej na długości 400 metrów. Zadanie zostało odebrane w maju 2022 roku.

Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 431 tys. zł, z czego ponad 430 tys. zostało pokryte ze wspomnianego dofinansowania. Pozostałą kwotę w liczbie niespełna 900 zł przeznaczono ze środków własnych gminy. Warto zaznaczyć, że przy położonej w bardzo malowniczej okolicy ul. Bieszczadzkiej znajduje się kilkadziesiąt zabudowań, których mieszkańcy będą mogli teraz bezpieczniej i bardziej komfortowo dojechać.

Wciąż trwają też działania związane z rozpoczęciem przebudowy drogi gminnej na działce nr ewid. 1243 w Ustrzykach Dolnych wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej. Aktualnie planujemy wprowadzenie koniecznych zmian w projekcie i ogłoszenie kolejnego przetargu na wykonawcę tych prac.