Kwitnące ogrody ubarwiły Ustrzyki Dolne

Piękno Gminy Ustrzyki Dolne to w dużej mierze zasługa mieszkańców. To my wszyscy nadajemy naszej małej ojczyźnie koloryt i klimat, dzięki którym wiele osób uwielbia wracać w te wyjątkowe rejony.

Wtedy we wspólnym budowaniu jest lepiej i przyjemniej. Tym razem barwnie udekorowane balkony i posesje zostały docenione w XXIV edycji konkursu „Kwitnące ogrody” organizowanego przez burmistrza naszej gminy Bartosza Romowicza. Wkład mieszkańców naszego rejonu w wizerunek Ustrzyk Dolnych i okolic jest warty szczególnego podkreślenia. Latem staraliście się, aby w jak najlepszy sposób wykorzystać różnorodność i barwność tego, co pojawiło się w zadbanych ogrodach i kwietnikach. Trzeba podkreślić, że kompozycje kwiatowe, architektoniczne i roślinne, które uświetniły i nadały charakteru posesjom i balkonom, zachwyciły komisję konkursową już po raz kolejny.

Jesień przynosi ze sobą naturalną zmianę, a aura dostarcza zwiastuny zbliżającej się zimy i przekwitania. To jednak doskonała okazja, aby docenić codzienną pracę i zaangażowanie osób, które umiliły mieszkańcom i przyjezdnym czas spędzony w Ustrzykach Dolnych. Zastępca Burmistrza Michał Wnuk wręczył więc podczas uroczystego spotkania nagrody i dyplomy. Była to też znakomita okazja do wymiany opinii i doświadczeń w zakresie tworzenia kwiecistej, gminnej rzeczywistości, która z pewnością jest w stanie zachęcić turystów do częstszych odwiedzin.

W kategorii najpiękniejszych ukwieconych balkonów pierwszym laureatem została Monika Janczy. Drugie miejsce przyznano Małgorzacie Stanio, natomiast trzecie Marii Mróz. Kategoria najpiękniej zagospodarowanej i ukwieconej posesji przyniosła z kolei wygraną Jolancie Bodziuch. Na drugiej pozycji uplasowała się Anna Mucha, a na trzeciej Teodozja Wolańska.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Jednocześnie mamy nadzieję, że niesamowite efekty uzyskane przez uczestników w tym roku będą mobilizacją do kwiecistych i nieszablonowych rozwiązań także w kolejnej edycji konkursu.  

LAUREACI
- kategoria „najpiękniej ukwiecone balkony”

1. Monika Janczy
2. Małgorzata Stanio
3. Maria Mróz

- kategoria „najpiękniej zagospodarowana i ukwiecona posesja”
1. Jolanta Bodziuch
2. Anna Mucha
3. Teodozja Wolańska

WYRÓŻNIENIA
- kategoria „najpiękniej ukwiecone balkony”
Jadwiga Bindas, Halina Ruszelak, Józef Andrejko, Marianna Paliwoda, Maria Gawlik, Barbara Nawrocka-Kantor, Barbara Mickoś, Halina Żarska, Małgorzata Wajda, Bożena Czech, Alina Pilecka, Agnieszka Bury, Agnieszka Kukla-Tabiś.

- kategoria „najpiękniej zagospodarowana i ukwiecona posesja
”Wiktoria Tomczak, Danuta Pelc, Urszula Pastuszek, Elżbieta Gąbka, Krystyna Sularz, Teodozja Cieśla, Elżbieta Żegleń, Anna Czuchry, Danuta Zdrzałek, Maria Giefert, Jan Lewicki, Elżbieta Lewicka, Wanda Wlazełko, Danuta Bok, Marian Hunia, Zespół Basenów Delfin, Bogusława Łodyńska, Franciszka Siniewicz, Wanda i Marian Czerwonka, Irena i Tadeusz Wnęk, Grażyna i Marian Zacharjasiewicz, Jadwiga i Jacek Siara, Teresa Krzan, Helena Małecka, Halina i Marian Nowak, Stanisław i Józefa Zdziebko, Czesława i Józef Michałek, Iwona i Dariusz Wronowscy, Krystyna Podkalicka, Bogusława Czwerynko, Danuta Kiłyk, Krystyna i Jan Skorupa, Halina Żak, Magdalena Pilecka, Renata Grzegorzak, Aleksandra Ziembicka, Grażyna i Ryszard Wota, Eugenia Łazor, Bogusława Zoszczak, Agnieszka Dziubińska, Tomasz Wojtanowski, Wiesława Deszczyńska, Renata Wolańska, Świetlica Wiejska w Ropience, Halina Rygalik, Bożena Girguś, Barbara Obuch, Józefa Nicko, Genowefa Choroba, Małgorzata Lemisz, Janina i Edward Wolańscy, Halina Hendzlik, Agnieszka Bugaj, Leszek Dobosz, Bogusława Hajduk, Barbara Szmyd, Alina Kokolus, Janina Zastocka, Zofia Germańska, Joanna Mrozek, Agnieszka Ryznar, Agnieszka Kowalska-Janik, Agnieszka Herka, Maria Różycka-Babiarz, Andrzej Wajda, Beata Szott, Anna Urban, Bogusława Kaszecka, Anna Kulik-Wolniewicz, Maria Kruk, Małgorzata Szot, Świetlica Wiejska w Wojtkowej, Jolanta Pałys, Barbara Czaja, Józef i Maria Stockinger, Danuta Bodnar, Bożena Witkowska, Barbara Andruch, Katarzyna Tomaszewska.