Kwitnące Ustrzyki Dolne - wyniki konkursu na najpiękniejszy balkon i posesję.

To, że w Gminie Ustrzyki Dolne mamy pięknie ukwiecone i zaaranżowane balkony i posesje to prawda znana od lat! Turyści przyjeżdżający do nas zachwycają się ilością kwiatów, porządkiem, spójnością i pomysłowością na planowanie przestrzeni przy domach i na balkonach.

Przez całe lato komisja konkursu na najpiękniej ukwiecony balkon i najpiękniej zagospodarowaną i ukwieconą posesję w Gminie Ustrzyki Dolne oceniała zgłoszone miejsce. Oceniano różnorodność gatunkową roślin, kompozycje architektoniczne i roślinne, pomysłowość i oryginalność kompozycji, a także estetykę i porządek, wykorzystanie małej architektury oraz elementów zdobniczych. Jak co roku na jesień zostały przyznane nagrody i wyróżnienia dla mieszkańców, których balkony i posesje zachwyciły najbardziej.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którzy zwyciężyli w konkursie Kwitnące ogrody – konkurs na najpiękniej ukwiecony balkon i najpiękniej zagospodarowaną i ukwieconą posesję. Pierwsze miejsce w kategorii najpiękniej ukwiecony balkon zdobyła Agnieszka Kukla-Tabiś. Zaraz za nią uplasowała się Maria Gawlik, zaś trzecią pozycję zajęła Małgorzata Stanio. Najpiękniej ukwieconą i zagospodarowaną posesję zdaniem członków komisji w 2021 roku ma Teodozja Wolańska, drugie miejsce zajęła Janina Zastocka, a trzecie Eugenia Łazor.

Konkurs kwitnące ogrody jest dla nas niezmiennie bardzo ważny – mówi Zastępca Burmistrza Michał Wnuk – dbałość o ogrody, posesje i balkony przynosi korzyści zarówno dla domowników, w postaci ładnej, kolorowej i przyjaznej przestrzeni, a także dla ogółu naszej społeczności, ponieważ mamy te przyjemność mieszkać w ładnej gminie. Konkurs kwitnące ogrody to niezwykła oddalona inicjatywa, tworzona po prostu z potrzeby serca i z poczucia estetyki. Dziękujemy wszystkim osobom, które zgłosiły się do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy pomysłowości, zaangażowania i pięknej przestrzeni. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o to aby ich domostwa, a tym samym cała nasza gmina był bardziej kolorowa, przyjazna i piękniejsza. Co więcej, dzięki naszym uczestnikom i ich opiniom możemy rozwijać również sam konkurs. Przyszłoroczna edycja będzie bogatsza o nowe niespodzianki i nowe zasady.