Opaski życia dla seniorów

Ogłaszamy rekrutację do programu „Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2023” - opaski bezpieczeństwa.

Wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych ogłaszamy rekrutację do programu „Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2023” - opaski bezpieczeństwa, dofinansowanego przez budżet państwa w 80%, pozostałą część dopłaci gmina Ustrzyki Dolne.

Opaska bezpieczeństwa, która będzie użyczona nieodpłatnie seniorowi posiada przycisk bezpieczeństwa, lokalizator GPS, możliwość komunikowania się z centrum obsługi oraz z opiekunami. Wyposażona jest również w detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, funkcje monitorujące puls oraz saturacje. Program skierowany jest dla osób zamieszkujących na terenie Gminy Ustrzyki Dolne w wieku 65 lat i więcej, które prowadzą samodzielnie gospodarstwa domowe lub zamieszkują z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić osobie starszej/seniorowi wystarczającego wsparcia.

Wszystkie niezbędne informacje, formularz oraz regulamin, są dostępne do pobrania na stronie gminy Ustrzyki Dolne [link]. Pamiętajcie, żeby nie zwlekać z wypełnieniem formularza, gdyż ilość opasek jest ograniczona.