#Senat2019

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne! Właśnie podjąłem decyzję o starcie w najbliższych wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Będę kandydatem z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale jednocześnie kandydatem samorządowym z poparciem większości partii dzisiejszej opozycji parlamentarnej. Fakt ten zjednoczenia wokół mojej kandydatury poparcia największych partii politycznych w Polsce utwierdził mnie w tym, że to jest dobra, a zarazem konieczna decyzja dla naszego regionu i naszych mieszkańców.

W naszym mieście i gminie przez 5 lat sprawowania urzędu Burmistrza Ustrzyk Dolnych wykonaliśmy wiele zadań, które na trwałe zmieniły Ustrzyki Dolne. Przede wszystkim sprawiliśmy, że byliśmy bliżej mieszkańców. W tej kadencji rozpoczęliśmy również wiele innych zadań, które na pewno będą kontynuowane dla dobra nas wszystkich.

Setki spotkań i rozmów z mieszkańcami, które odbyłem w poprzedniej i obecnej kadencji pokazały, że nasz region potrzebuje parlamentarzysty, którego nie ma od wielu lat. Start do Senatu również nie jest przypadkowy. To właśnie tam będę miał możliwość realizacji kolejnych przedsięwzięć, które będą mogły poprawić jakość życia naszych mieszkańców. To również w Senacie tworzy się prawo, a rola Senatu dziś jest w sposób nieusprawiedliwiony marginalizowana.

Mam świadomość trudności zadania jakie przed sobą stawiam. Jestem jednak przekonany, że mając wsparcie mieszkańców miasta i gminy Ustrzyki Dolne oraz całego naszego regionu podołam temu zadaniu. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć mnie w tym przedsięwzięciu zachęcam do współpracy.