Strefa Płatnego Parkowania w Ustrzykach Dolnych

W odpowiedzi na komentarze dotyczące decyzji Rady Miejskiej w sprawie poszerzenia

Wiemy, że ta decyzja jest mało popularna i w części z Państwa wzbudza oburzenie, jednak w dłuższej perspektywie jest to ważny ruch dla naszej gminy.

Dlaczego wprowadza/rozszerza się strefy płatnego parkowania?
1. Upłynnienie ruchu – większa ilość osób ma możliwość skorzystania z miejsc parkingowych, załatwiając swoje sprawy, czy korzystając z atrakcji w mieście.
2. Uniemożliwienie stałego pozostawienia samochodów, na okres dłuższy niż 24 godziny np. przez osoby handlujące.
3. Wprowadzenie abonamentów pracowniczych jako najtańszej formy parkowania.
4. Zmniejszenie problemu ze znalezieniem miejsc parkingowych w okolicach najważniejszych instytucji użyteczności publicznej, nieposiadających własnego parkingu.
5. Zmniejszenie problemu zanieczyszczania powietrza poprzez minimalizowanie ruchu samochodowego.

Poszerzenie strefy płatnego parkowania to również odpowiedź na apele mieszkańców o podjęcie działań w sprawie samochodów pozostawianych na parkingach na okres dłuższy niż 24 godziny. Naszym celem jest zapewnienie zarówno mieszkańcom, jak i turystom komfortu korzystania z najbardziej popularnych usług i atrakcji w naszym mieście. Dbamy o dostępność parkingów dla wszystkich.

Opłata jaka obowiązuje w Ustrzykach Dolnych wynosi 1 zł za pierwszą godzinę parkowania i jest najmniejszą w Województwie Podkarpackim, za cztery godziny parkowania zapłacimy tylko 4,60 zł. Staramy się łączyć zarówno możliwość korzystania z parkingów przez jak największą liczbę osób, jak i dbałość o małą wysokość opłat.