Stypendia Burmistrza Ustrzyk Dolnych przyznane

7 uczniów z najlepszymi wynikami w nauce, 12 najlepszych ustrzyckich młodych sportowców oraz 1 trener sportowy otrzymali specjalne wyróżnienia przyznawane przez Burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza.

Jolanta Kuzar, Zofia Kuzar, Michalina Winnicka, Zofia Szylak, Kacper Pucyk, Piotr Krech, Weronika Kisielewicz to uczniowie, którzy odznaczają się wybitnymi wynikami w nauce. Wśród nich są laureaci i zdobywcy czołowych miejsc w Konkursie „Zachowajmy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego OLIMPUS, Finalistka w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, laureat Konkursu z Fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Bruno Łukaszyk, Pola Kądziołka, Kamil Chycki, Oliwia Busko, Emilia Kwaśnik, Jarosław Ozga, Hubert Tomaszek, Luiza Motyka, Dawid Markowski, Hubert Grasela, Angelika Szyszka i Kaja Kłodowska to uczniowie i studenci reprezentujący naszą gminę na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej zarówno w sportach zimowych, jak narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne, biegi narciarskie, ale także w pływaniu.  

W tym roku wśród stypendystów znalazł się również trener sportowy i wychowawca Bartomiej Kądziołka. Komisja przyznająca nagrody postanowiła docenić efekty jego pracy trenerskiej i wychowawczej. Zawodnicy UKN Laworta i Szkoły Mistrzostwa Sportowego odnoszą wiele sukcesów w narciarstwie alpejskim zarówno na zawodach krajowych, jak i zagranicznych.

 - Gratuluję wszystkich zwycięstw i sukcesów! – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz – Razem z całymi Ustrzykami Dolnymi trzymamy kciuki za kolejne Wasze zwycięstwa zarówno na polu naukowym, sportowym, jak i w życiu osobistym. Rozwijajcie się, uczcie, realizujcie pasje i spełniajcie swoje marzenia. To duma mieć takich mieszkańców w swoich szeregach. Wysokie wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia sportowe to nie tylko piękne medale, puchary i inne trofea. To przede wszystkim godziny czasu poświęconego na naukę, doskonalenie technik sportowych, nierzadko pot, łzy i nieprzespane noce. To często rezygnacja ze spotkań ze znajomymi, czy czasu wolnego poświęcanego na inne przyjemności. Dziękuję za Waszą pracę i reprezentowanie naszej gminy w Polsce i za granicą. Wasza praca procentuje nie tylko dziś, tu i teraz, ale Wasze samozaparcie i samodoskonalenie zaowocuje w Waszych karierach w przyszłości.