Ustrzyki Dolne w złotej setce Gmin Podkarpacia

Gmina Ustrzyki Dolne zajęła 4 miejsce w rankingu „Aktywna Gmina Podkarpacia” , czyli tzw. Złotej Setce Gmin Podkarpacia 2020 prowadzonym przez portal Nowiny24. Rywalizowaliśmy z innymi gminami miejsko-wiejskimi z naszego województwa. W rankingu brało udział aż 34 gminy tej wielkości.

Cieszy mnie, że wszystkie działania, inwestycje, praca jaką wkładamy od 6 lat przynoszą efekty. Widać to nie tylko w ilości wyremontowanych dróg, przeprowadzonych inwestycjach, czy w działaniach marketingowych różnego rodzaju, które ściągają do nas coraz większe rzesze turystów. To w końcu codzienne stwarzanie Mieszkańcom możliwości do rozwoju, pracy i życia. 4 miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich Złotej Setki Gmin Podkarpacia to zarazem wielka nobilitacja i motywacja do dalszej pracy.

Gmina Ustrzyki Dolne zanotowała również największy wzrost w 2019 roku w stosunku do 2015 wśród gmin miejsko-wiejskich w dochodach własnych przeliczanych na mieszkańca, bo aż 46,4%. Jest to największa zauważalna dynamika rozwoju w tej kategorii. Wyprzedziliśmy między innymi Głogów Małopolski (43,4%) i Nową Dębę (35,4%).

Ranking „Aktywna Gmina Podkarpacia” za rok 2019 został opracowany przez Małopolski Instytut Gospodarczy oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Rzeszowie.