W Gminie Ustrzyki Dolne powstaną nowe drogi za 5 milionów złotych

Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie na 4,75 miliona złotych do Banku Gospodarstwa Krajowego. Wkład własny, jaki musi zagwarantować Gmina Ustrzyki Dolne wynosi 250 tysięcy złotych, co oznacza, że wyremontujemy drogi za kwotę 5 milionów złotych. - Te pieniądze są pewne – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz – dzięki nim już w nadchodzącym 2022 roku mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią asfaltową.

Pracownicy Gminy Ustrzyki Dolne przygotowują dokumentację techniczną oraz wstępne kosztorysy do zgłoszenia naszego projektu o promesę inwestycyjną na dofinansowanie do Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki wcześniej podpisanym zobowiązaniom możemy brać udział w tym rozdaniu – Jedynym warunkiem otrzymania środków z Banku Gospodarstwa Krajowego jest złożenie w terminie 6 miesięcy prośby o promesę ostateczną – podkreśla Burmistrz Ustrzyk Dolnych i dodaje – To będzie jedna z największych inwestycji drogowych w tych sołectwach. 

W ramach środków otrzymanych z BGK na drogi w Gminie Ustrzyki Dolne będziemy mogli przeprowadzić gruntowny remont dróg w kilku sołectwach oraz w Ustrzykach Dolnych. Nowe nawierzchnie asfaltowe powstaną w Ropience od skrzyżowania drogi gminnej z drogą powiatową do ostatnich zabudowań w Ropience Górnej oraz wybrane zjazdy na drogi boczne. W Krościenku zostanie wyremontowane 5 dróg, m.in. ta prowadząca do tzw. „Młynów” oraz drogi gminne prowadzące do zabudowań mieszkalnych. W Jałowym z tego rozdania dofinansowania uda się wyremontować dwie drogi, a w Ustrzykach Dolnych ulicę Bieszczadzką. Po przetargu, który odbędzie się w 2022 roku potwierdzi się, czy ostatecznie uda się wyremontować wszystkie zaplanowane drogi. Dofinansowania pochodzi z programu Polski Ład.