Zmian w organizacji szkół i przedszkoli ciąg dalszy

W roku szkolnym 2020/2021 wprowadzone zostają kolejne zmiany organizacyjne. Zapraszam do zapoznania się z nimi poniżej.

W 2019 roku gmina Ustrzyki Dolne wykonała remont dwóch pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, celem utworzenia dwóch oddziałów zerowych (tzw. zerówek). We wcześniejszych latach wyremontowano również po jednym pomieszczeniu w Przedszkolu nr 1 oraz Przedszkolu nr 2 celem utworzenia dwóch dodatkowych sal. Wszystkie te podejmowane kroki miały na celu utworzenie maksymalnej liczby miejsc w gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, tak aby wszyscy chętni rodzice mogli skorzystać z wychowania przedszkolnego dla swoich dzieci.

W roku szkolnym 2020/2021 kontynuujemy te zmiany. Polegają one na tym, że w Przedszkolu nr 1 oraz Przedszkolu nr 2 nie będą tworzone oddziały zerowe. Wychowanie przedszkolne dla "zerówek" realizowane w oddziałach przedszkolnych będzie odbywało się w trzech oddziałach w Zespole Szkół Sportowych oraz dwóch oddziałach w Szkole Podstawowej nr 1. Umożliwi to zapewnienie miejsc w Przedszkolu nr 1 oraz Przedszkolu nr 2 dla dzieci młodszych z gminy Ustrzyki Dolne celem realizacji wychowania przedszkolnego.

Termin złożenia dokumentów rekrutacyjnych pierwszej tury rekrutacji mija 14 lutego (do godz. 15.00).

Poniżej do pobrania są dokumenty rekrutacyjne. Szersza informacja nt. rekrutacji znajdujej się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych.